Doble kabelspoler har plass til et 33 mm panorerings-/tiltkamerahode for retningsinspeksjon og et 23 mm rørkamera for tilgang til trange linjer, noe som gir rask bytte mellom navigasjon i store områder og avbildning i trange områder. Fjernstyrt panorerings-/tiltkontroll, justerbar LED-belysning og dybdemarkert kabling effektiviserer inspeksjoner av rørledninger og avløp, noe som reduserer servicetiden og forbedrer nøyaktigheten ved feildeteksjon og rapportering.
Oversikt over dobbeltkamerahode med dobbel kabel
Rørkamerasystem
______
| 33 mm kamerahode med 360° tilt og 180° rotasjon og 23 mm kamerahode |
| 1/3 CMOS, 2,0 MP pilex FHD, vanntett IP68 |
| Dobbel kabelspole (7 mm og 5,2 mm) 20–50 m alternativ |
| 13-tommers IPS LCD-skjerm |
| DVR-kontrollboks med lyd-, videoopptaks- og fotofunksjon |
| Trådløst USB-tastatur for å skrive ordene |
| Innebygd 8800mA li-ion-batteri |
Hoveddel 1: 33 mm panorerbart, tiltbart kamerahode
______
| Kamerastørrelse | 33 mm x 226 mm |
| Kamerapiksel | Sensor 1/3" CMOS, 2,0 MP piksel |
| Vanntett nivå | Vanntett IP68 |
| Kameraets rekkevidde | Synsfelt 120° |
| Fokusering | Manuell fokusering manuelt |
| Rotasjonsområde | Rotasjon: Panorer 360°, vipp 180° |
| Lys | 4 stk. justerbar LED-belysning med høy lysstyrke |
| Kontakt | Avtakbar med flypluggtilkobling til kabelspole |
| Materiale | Linsevindu safirglass og rustfritt stål |
| Kamerastørrelse | 23 mm x 53 mm |
| Kamerapiksel | Sensor 1/3" CMOS, 2,0 MP piksel |
| Vanntett nivå | Vanntett IP68 |
| Kameraets rekkevidde | Synsfelt 120° |
| Lys | 12 stk. justerbar LED-belysning med høy lysstyrke |
| Kontakt | Avtakbar med flypluggtilkobling til kabelspole |
| Materiale | Linsevindu safirglass og rustfritt stål |
Hoveddel 2: DVR-kontrollenhet
______
| Skjermstørrelse | 13" HD IPS LCD-skjerm, 1280 x 720 oppløsning |
| Vanntett nivå | Vanntette taster og vanntett panel |
| Funksjon | Video-, lyd- og foto-DVR-funksjon |
| Tastatur | Trådløst USB-tastatur med skrivefunksjon i sanntid |
| Målerteller | Digital målerfunksjon, visning på skjermen |
| Batteri | 8800mA oppladbar litium-ion-batteripakke |
| Batterinivåindikator |
Hoveddel 3: Kabelsnelle
______
| Målerteller | Digital målerteller (kun for ytre kabelspole) |
| Materiale | Skyvestangkabel i glassfiber |
Kabeldiameter | 7 mm (ytre kabelspole) 5,2 mm (indre kabelspole) |
Kabellengde | 20m–50m (ytre kabelspole) 20m–40m (indre kabelspole) |
| Spolestørrelse | 40 cm x 40 cm (ytre kabelspole) 30 cm x 30 cm (indre kabelspole) |
Bruksområder
______
Oppdag og identifiser rørskader:
Oppdag lekkasjer og blokkeringer i vannforsyningsrørsystemet for å sikre normal drift av arbeidet i rørledningen.
Vurder aldring, skader, intern blokkering, korrosjonsskader osv. på rørledningen for å gi et grunnlag for reparasjon og utskifting.
Deteksjon av underjordiske rørledninger:
Brukes til å finne retningen og dybden på underjordiske kabler og metallrør, og måle dybden på rør nøyaktig.
Vurder skadene på korrosjonslaget utenfor rørledningen, lokaliser skadepunktene og legg grunnlag for godkjenning av konstruksjonskvaliteten til korrosjonslaget på nylagte rørledninger.
Ofte stilte spørsmål
Relaterte produkter