Το διπλό καρούλι καλωδίων, εξοπλισμένο με εναλλάξιμες κεφαλές κάμερας 17 mm και 23 mm και λειτουργία αυτοεπιπέδωσης, διατηρεί τον σωστό προσανατολισμό της εικόνας κατά την ανάπτυξη, ενώ τα ενσωματωμένα χειριστήρια απλοποιούν τη διαχείριση καλωδίων και τις ανταλλαγές κεφαλών. Κατάλληλο για την επιθεώρηση μιας σειράς διαμέτρων σωλήνων, μειώνει τις διαγνωστικές ροές εργασίας και ελαχιστοποιεί τις επαναλαμβανόμενες επισκέψεις παρέχοντας σταθερό, όρθιο υλικό για αξιόπιστη αξιολόγηση της κατάστασης.
Επισκόπηση της διπλής κεφαλής κάμερας διπλού καλωδίου
Σύστημα κάμερας σωλήνων
______
| Κεφαλή κάμερας 17 χιλιοστών και αυτοεπιπεδούμενη κεφαλή κάμερας 23 χιλιοστών |
| 1/3 CMOS, 2.0MP pilex HD, αδιάβροχο IP68 |
| Διπλό καρούλι καλωδίου (7mm & 5,2mm) επιλογή 20m-50m |
| Οθόνη IPS LCD 13 ιντσών |
| Κουτί ελέγχου DVR με λειτουργία ήχου, εγγραφής βίντεο και φωτογραφίας |
| Ασύρματο πληκτρολόγιο USB για πληκτρολόγηση λέξεων |
| Ενσωματωμένη μπαταρία ιόντων λιθίου 8800mA στο εσωτερικό |
Κύριο Μέρος 1: Κεφαλή κάμερας 17 χιλιοστών
______
| Μέγεθος κάμερας | 17 x 17,4 χιλιοστά |
| Εικονοστοιχείο κάμερας | Αισθητήρας 1/3" CMOS, 1,3MP pixel |
| Επίπεδο αδιαβροχοποίησης | Αδιάβροχο IP68 |
| Εμβέλεια κάμερας | Εύρος προβολής 90° |
| Φως | 6 τεμάχια ρυθμιζόμενος φωτισμός LED υψηλής φωτεινότητας |
| Σύνδεση | Συνδεδεμένο με το καρούλι καλωδίου, δεν μπορεί να αφαιρεθεί |
| Υλικό | Παράθυρο φακού από ζαφείρι και ανοξείδωτο ατσάλι |
Κύριο Μέρος 1: Αυτοεπιπεδούμενη Κεφαλή Κάμερας 23 mm
______
| Μέγεθος κάμερας | 23 χιλιοστά x 47 χιλιοστά |
| Εικονοστοιχείο κάμερας | Αισθητήρας 1/3" CMOS, 2.0MP pixel |
| Επίπεδο αδιαβροχοποίησης | Αδιάβροχο IP68 |
| Εμβέλεια κάμερας | Εύρος προβολής 120° |
| Φως | 12 τεμάχια ρυθμιζόμενος φωτισμός LED υψηλής φωτεινότητας |
| Σύνδεση | Αποσπώμενο με σύνδεση τύπου καρφίτσας στο καρούλι καλωδίου |
| Υλικό | Παράθυρο φακού από ζαφείρι και ανοξείδωτο ατσάλι |
| Αυτοεπιπεδούμενο | Η εικόνα είναι πάντα προς τα πάνω, ανεξάρτητα από την κατεύθυνση προς την οποία είναι στραμμένη η κάμερα. |
Κύριο Μέρος 2: Μονάδα ελέγχου DVR
______
| Μέγεθος οθόνης | Οθόνη LCD HD IPS 13", ανάλυση 1280X720 |
| Επίπεδο αδιαβροχοποίησης | Αδιάβροχα πλήκτρα και αδιάβροχο πάνελ |
| Λειτουργία | DVR με λειτουργία βίντεο, ήχου και φωτογραφίας |
| Πληκτρολόγιο | Ασύρματο πληκτρολόγιο USB για πληκτρολόγηση σε πραγματικό χρόνο |
| Μετρητής μετρητή | Λειτουργία ψηφιακού μετρητή, εμφάνιση στην οθόνη |
| Μπαταρία | Επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου 8800mA |
| Ένδειξη στάθμης μπαταρίας |
Κύριο Μέρος 3: Τύλιγμα Καλωδίου
______
| Μετρητής μετρητή | Ψηφιακός μετρητής (μόνο για εξωτερικό καρούλι καλωδίου) |
| Υλικό | Καλώδιο ράβδου ώθησης από υαλοβάμβακα |
Διάμετρος καλωδίου | 7 χιλ. (εξωτερικό καρούλι καλωδίου) 5,2 χιλ. (εσωτερικό καρούλι καλωδίου) |
Μήκος καλωδίου | 20m-50m (εξωτερικό καρούλι καλωδίου) 20m-40m (εσωτερικό καρούλι καλωδίου) |
| Μέγεθος κυλίνδρου | 40cmx40cm (εξωτερικό καρούλι καλωδίου) 30cmx30cm (εσωτερικό καρούλι καλωδίου) |
Εφαρμογές
______
Εντοπισμός και αναγνώριση ζημιών σε σωλήνες:
Εντοπισμός διαρροών και μπλοκαρισμάτων στο σύστημα αγωγών ύδρευσης για να διασφαλιστεί η ομαλή λειτουργία των εργασιών εντός του αγωγού.
Αξιολογήστε τη γήρανση, τη ζημιά, την εσωτερική απόφραξη, τη ζημιά από διάβρωση κ.λπ. του αγωγού, ώστε να δημιουργήσετε μια βάση για επισκευή και αντικατάσταση.
Ανίχνευση υπόγειων αγωγών:
Χρησιμοποιείται για τον εντοπισμό της κατεύθυνσης και του βάθους των υπόγειων καλωδίων και των μεταλλικών σωλήνων, καθώς και για την ακριβή μέτρηση του βάθους των σωλήνων.
Αξιολόγηση της ζημιάς στο αντιδιαβρωτικό στρώμα έξω από τον αγωγό, εντοπισμός των σημείων ζημιάς και παροχή βάσης για την αποδοχή της ποιότητας κατασκευής του αντιδιαβρωτικού στρώματος των νεοτοποθετημένων αγωγών.
Συχνές ερωτήσεις
Σχετικά προϊόντα