Dobbel kabelspole utstyrt med utskiftbare kamerahoder på 17 mm og 23 mm og selvnivellerende funksjonalitet opprettholder korrekt bildeorientering under utplassering, mens integrerte kontroller forenkler kabelhåndtering og hodebytte. Egnet for inspeksjon av en rekke rørdiametre, forkorter diagnostiske arbeidsflyter og minimerer gjentatte besøk ved å gi stabile, oppreiste opptak for pålitelig tilstandsvurdering.
Oversikt over dobbeltkamerahode med dobbel kabel
Rørkamerasystem
______
| 17 mm kamerahode og 23 mm selvnivellerende kamerahode |
| 1/3 CMOS, 2,0 MP pilex HD, vanntett IP68 |
| Dobbel kabelspole (7 mm og 5,2 mm) 20–50 m alternativ |
| 13-tommers IPS LCD-skjerm |
| DVR-kontrollboks med lyd-, videoopptaks- og fotofunksjon |
| Trådløst USB-tastatur for å skrive ordene |
| Innebygd 8800mA li-ion-batteri |
Hoveddel 1: 17 mm kamerahode
______
| Kamerastørrelse | 17 x 17,4 mm |
| Kamerapiksel | Sensor 1/3" CMOS, 1,3 MP piksel |
| Vanntett nivå | Vanntett IP68 |
| Kameraets rekkevidde | Synsfelt 90° |
| Lys | 6 stk. justerbar LED-belysning med høy lysstyrke |
| Kontakt | Koblet til kabelsnellen, kan ikke fjernes |
| Materiale | Linsevindu safirglass og rustfritt stål |
Hoveddel 1: 23 mm selvnivellerende kamerahode
______
| Kamerastørrelse | 23 mm x 47 mm |
| Kamerapiksel | Sensor 1/3" CMOS, 2,0 MP piksel |
| Vanntett nivå | Vanntett IP68 |
| Kameraets rekkevidde | Synsfelt 120° |
| Lys | 12 stk. justerbar LED-belysning med høy lysstyrke |
| Kontakt | Avtakbar med pinner som tilkobling til kabelspole |
| Materiale | Linsevindu safirglass og rustfritt stål |
| Selvnivellerende | Bildet er alltid oppover, uansett hvilken retning kameraet vender. |
Hoveddel 2: DVR-kontrollenhet
______
| Skjermstørrelse | 13" HD IPS LCD-skjerm, 1280 x 720 oppløsning |
| Vanntett nivå | Vanntette taster og vanntett panel |
| Funksjon | Video-, lyd- og foto-DVR-funksjon |
| Tastatur | Trådløst USB-tastatur med skrivefunksjon i sanntid |
| Målerteller | Digital målerfunksjon, visning på skjermen |
| Batteri | 8800mA oppladbar litium-ion-batteripakke |
| Batterinivåindikator |
Hoveddel 3: Kabelsnelle
______
| Målerteller | Digital målerteller (kun for ytre kabelspole) |
| Materiale | Skyvestangkabel i glassfiber |
Kabeldiameter | 7 mm (ytre kabelspole) 5,2 mm (indre kabelspole) |
Kabellengde | 20m–50m (ytre kabelspole) 20m–40m (indre kabelspole) |
| Spolestørrelse | 40 cm x 40 cm (ytre kabelspole) 30 cm x 30 cm (indre kabelspole) |
Bruksområder
______
Oppdag og identifiser rørskader:
Oppdag lekkasjer og blokkeringer i vannforsyningsrørsystemet for å sikre normal drift av arbeidet i rørledningen.
Vurder aldring, skader, intern blokkering, korrosjonsskader osv. på rørledningen for å gi et grunnlag for reparasjon og utskifting.
Deteksjon av underjordiske rørledninger:
Brukes til å finne retningen og dybden på underjordiske kabler og metallrør, og måle dybden på rør nøyaktig.
Vurder skadene på korrosjonslaget utenfor rørledningen, lokaliser skadepunktene og legg grunnlag for godkjenning av konstruksjonskvaliteten til korrosjonslaget på nylagte rørledninger.
Ofte stilte spørsmål
Relaterte produkter